22.12.2017 / Gösterim Sayısı : 173

Kırsalda Kadın Seyis Yetiştiriciliği Kursu Sona Erdi

# #Kırsalda Kadın Seyis Yetiştiriciliği Kursu Sona Erdi

Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Türkiye Jokey Kulübü Derneği At Yetiştiriciliği ve Yarışları İktisadi İşletmesi Bursa Osmangazi Hipodrom Müdürlüğü ile İŞKUR ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol çerçevesinde 47 gün süren  "Kırsalda Kadın Seyisler Yetiştiriciliği Kursu" düzenlenen törenle sona erdi.

İl Müdür Yardımcısı Mehmet Akif ŞENYÜREK kadın seyis adaylarını tebrik etti. ŞENYÜREK, kursun kapanışı ile ilgili yaptığı konuşmada kadınlarımızın tarım ve hayvancılık alanında daha etkin olmalarını sağlamak amacı ile Bakanlığımızca birçok proje hayata geçirilmiştir. Kadın seyislerin yetiştirilmesi projesi bu projeden sadece birisidir.

Proje ile;

Kırsaldaki kadınların düzenli bir işe dolayısıyla bir gelire sahip olup, aile bütçesine katkı sunmalarını sağlamak, Özellikle yoksulluk ve yoksunluktan en fazla etkilenen dezavantajlı gruplar içinde yer alan kadınların ekonomik ve sosyal kapasitelerini geliştirerek yaşam kalitelerini artırmak, kırsal alanda kadın girişimci sayısının artırılarak bu kapsamda kadınlara yönelik kapasite ve beceri arttırma eğitim ve yayım programlarını oluşturmak,        Kadın seyis iş kolunun geliştirilmesini sağlamak, Kadın istihdamı yaratıcı ortam oluşturarak, kırsaldaki kadınların girişimci ve meslek sahibi olmalarını teşvikinin sağlanması hedeflenmektedir, dedi.

Projenin başlamasından bu güne kadar emeği geçen herkese Kurumumuz adına teşekkür ederim dedi.

''