11.11.2016 / Gösterim Sayısı : 1451

Üreticilerimiz Ve Tarımsal İşletmelerimizin Dikkatine


            Bakanlığımızca uygulanan tüm destekleme ve hibe programlarında (KKYDP, Genç Çiftçi, Sulama Hibe Programı) başvurular yatırımcı tarafından internet üzerinden yapılmakta, istenilen evraklar da yine yatırımcı tarafından elden teslim edilmektedir. Hibe programları kapsamında yatırımcıdan düzenlenmesi istenilen matbu bir form bulunmamakta ayrıca, değerlendirmeler Valilik Oluru ile kurulmuş olan komisyonlar ve/veya bakanlık tarafından yapılmaktadır.

Son günlerde İl Müdürlüğümüze yapılan şikâyet ve bilgilendirmelerden anlaşıldığı üzere; vatandaşlarımızı telefon ile arayan bazı kişiler "Bakanlığın Hibe Programı ile ilgili başvuru evraklarınız hazır, 1.000.-TL ücreti ödediğinizde evraklarını kargoya vereceğiz, imzalayıp İl Müdürlüğüne teslim edeceksiniz" diyerek ikna etmeye çalışmaktadırlar.

            Üreticilerimizin ve tarımsal işletmelerimizin bu tür talepler karşısında dikkatli olmaları, karşılaşılan durumlarda İl Müdürlüğümüze haber vermeleri bu dolandırıcılık girişimlerinin önlenmesi bakımından büyük önem taşımaktadır.

Bakanlığımızca uygulanan her türlü destekleme ve hibe uygulamaları için ilgili personelimiz tarafından gerekli bilgilendirmeler yapılarak yatırımcılarımıza yardımcı olunmaktadır. Konu hakkında bilgi edinilmesi, çevremizle paylaşılması ve benzer durumlar hakkında Müdürlüğümüzün bilgilendirilmesi hususu,

            Önemle duyurulur.

''