22.1.2018 / Gösterim Sayısı : 255

Eğitimler Tamam Mücadeleye Devam

#Eğitimler Tamam Mücadeleye Devam

Veteriner Hekim ve Zooteknistlerin  Eğitimleri Tamamlandı.

Buzağı kayıplarının önlenmesi faaliyetleri kapsamında il ve ilçe müdürlüklerinde çalışan veteriner hekim ve zooteknistlere yönelik olarak  üçüncüsü düzenlenen Buzağı Ölümlerinden Korunma Yolları konulu toplantı ile hizmet içi eğitim toplantıları sona erdi.

Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen eğitime  İl Müdür Yardımcısı Mehmet Akif ŞENYÜREK, SÜTAŞ Tarımsal Faaliyetler A.Ş. Hayvancılık Direktörü Dr. Nahit YAZICIOĞLU, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Yakup SAĞLIK, İl Müdürlüğü merkez birimleri ile İlçe Müdürlüklerinde görevli veteriner hekim ve zooteknistler  katıldı.

İl Müdür Yardımcısı Mehmet Akif ŞENYÜREK 2018 yılının hastalıklarla mücadele ve buzağı kayıpların önlenmesi açısından önemli bir yıl olacağını belirterek hep birlikte daha çok çalışacaklarını  belirtti.

SÜTAŞ Tarımsal Faaliyetler Hayvancılık Direktörü  Dr. Nahit YAZICIOĞLU  eğitici olarak katıldığı toplantılarda, buzağı kayıplarına neden olan bakteriyel, viral ve protozoal hastalıklar, bulaşma yolları, tedavi  ve korunma yolları ile sahada uygulanan eksik ve yanlış uygulamalar ile  ilgili mesleki bilgi ve tecrübelerini paylaştı.

Toplantı sonunda İl Müdür Yardımcısı Mehmet Akif ŞENYÜREK  tarafından bilime ve tecrübeye dayalı samimi paylaşımları  nedeniyle  Dr. Nahit YAZICIOĞLU’na  Teşekkür Belgesi takdim edildi.

''