T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Kesimhane Yetkilileri İle Toplantı Düzenlendi

Yayın Tarihi : 10.3.2017

İl Müdürlüğünde kesimhane yetkilileriyle yapılan toplantıda Hayvan Sağlık Zabıtası Komisyonun 2017/1 numaralı Kararıyla ilgili bilgilendirme yapıldı.

 İl Müdür Yardımcısı Mehmet Akif ŞENYÜREK, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Yakup SAĞLIK ve kesimhane yetkililerinin katıldığı toplantıda; gıda güvenliğinin sağlanması ve hayvan hareketlerinin kontrolü ile ilgili olarak İl Hayvan Sağlığı Komisyonu tarafından alınan kararlara göre, İlimizde faaliyet gösteren onaylı ve küçük kapasiteli tüm kesimhanelerde kamera sistemi kurulması, karkasların kefenlenerek ( stokinet) kesimhaneden naklinin sağlanması ve nakledilen karkasların kontrolüne yönelik yol kontrol ve denetimlerinin artırılacağı hususlarında tebligat yapılmıştır.

Toplantıda söz alan Bursa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Mehmet Akif Şenyürek;"Alınan önlemler ile  hayvan hareketlerinin daha etkin kontrol edilmesi suretiyle bulaşıcı hayvan hastalık ve zararlıları ile daha etkin mücadele yapılarak hayvan sağlığının korunmasının ve  gıda güvenliğinin sağlanmasının amaçlandığını söyledi. Bu doğrultuda il ve ilçe müdürlüklerimizce denetimler daha etkin olarak ve arttırılarak devam ettirilecektir."dedi.