T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

​ Bakan ÇELİK İl Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

Yayın Tarihi : 31.3.2017

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk ÇELİK Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünü ziyaret ederek çalışmalarla ilgi bilgi aldı, personelle bir araya geldi.

30 Mart 2017 tarihinde gerçekleşen ziyarette Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer CEYLAN Bursa’da yürütülen projeler ve Bursa tarımı hakkında Bakan ÇELİK'e sunum yapmasının ardından, Bakan ÇELİK İl Müdürlüğü personeli ile bir araya gelerek sohbet etti.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk ÇELİK İl Müdürlüğü personeline hitaben yaptığı konuşmada; “bakanlık çalışanlarının masa başından daha çok tarlada bahçede ve hayvancılık işletmelerinde olmalıdır. Bu kapsamda Tarımsal İşletme Danışmanlığı (TİD) uygulamasını başlattık. Bu proje ile gerek hayvancılık işletmeleri ve gerekse bitkisel üretim işletmelerine Ziraat Mühendisi veya Veteriner Hekim görevlendirerek işletme bazlı sorunların tespiti ve çözümü noktasında üreticilerimize yardımcı olacağız” dedi. Bunun yanı sıra Bakanlık çalışanlarına üreticilere götürülen hizmetlerin güler yüzle yürütülmesi hususunda uyarılarda bulunarak, kapım hepinize açık, yeni projesi, fikirleri veya önerileri olan çalışanları dinlemeye hazırım  dedi.