T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Kırsalda Üretim Yapan Kadın Dernekleri Üyelerine Eğitim Verildi.

Yayın Tarihi : 4.4.2017

İlimizde köylerde kurulan ve üretim yapan kadın derneklerine Müdürlüğümüzce işletme kayıt belgesi verilmiş olup, üretim yerleri gıda denetim ekiplerimizce denetlenmektedir.

Daha bilinçli, sağlıklı ve Bakanlığımız mevzuatlarına uygun üretim yapabilmeleri için; Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu, Gıda Güvenirliliği, Etiketleme, Turşu, Zeytin ve Zeytinyağı Teknolojisi, Tarhana, Erişte, Kuskus, Ekmek Teknolojisi, Ketçap, Salça ve Sos Teknolojisi, Reçel, Marmelat ve Şekerleme Ürünleri Teknolojisi  konularında İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda eğitim verildi.

Toplantı da konuşma yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ömer CEYLAN "Kadınlarımızın ekonomik ve sosyal hayatta emeğinin karşılığını alabilmesi için var gücümüzle el ele ve omuz omuza çalışıyoruz ve bundan sonra hiç kuşkusuz ki çalışmaya devam edeceğiz. İl Müdürlüğü olarak bu projelerin hayata geçirilmesi ile kırsal kalkınmaya destek vermek, köyden kente gidişi önlemek, kadınlarımıza istihdam alanı sağlanarak ekonomide aktif rol almalarına katkıda bulunmayı hedeflemekteyiz. Bunun yanı sıra vatandaşlarımızın sağlıklı, nitelikli ve kaliteli ürünlere ulaşmaları da bizim en önemli görevlerimiz arasında yer almaktadır. Bu eğitime katılan üretim yapan  kadın dernekleri üyelerimize başarılar dilerim." dedi.

Bir gün süren eğitim sonunda katılımcılara sertifikaları verildi.