T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

"Lider Çocuk Tarım Kampı" Sona Erdi

Yayın Tarihi : 29.5.2017

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının talimatları ile ülke genelinde yürütülen Lider Çocuk Tarım Kampı, Bursa'da İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüzce 23-25 Mayıs 2016 tarihlerinde,  Osmangazi İlçesi Hüseyin Karabacak İlkokulunda eğitim gören 20 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Etkinlik programları kapsamında öğrencilere;  doğa, çevre ve tarım ile sağlıklı gıda üretimi ve tüketimi konularında farkındalık yaratmak üzere teorik bilgi verildi.

 Öğrencilerin Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünü ziyareti ile başlayan Lider Çocuk Tarım Kampı etkinliği kapsamında ilk gün öğrencilere, okul yöneticileri, kamp sorumlusu Mühendis Atilla PEKİYİ, İl Müdür Yardımcısı Mehmet Akif ŞENYÜREK'in katılımı ile Milli Tarım Projesi ve   İl Müdürlüğümüz faaliyetleri, görevleri hakkında bilgilendirme yapıldı. İl Müdürlüğü bünyesinde ipekböcekçiliği Üretim Biriminde yerel sembolümüz ipekböceği üretiminin tanıtım eğitimi yapıldı.

Daha sonra Yıldırım İlçesi Saitabat köyünde, Türkiye de kadın dayanışmasında öncü olan Saitabat köyü Kadınlar Dayanışma Derneğini ziyaret edilerek, kırsal kalkınma da turizmin önemi konusunda bilgiler verildi.

Gıda Sağlığı Hizmetlerinin tanıtıldığı kampın ikinci gününde, Sütaş eğitim çiftliği ve  Golf dondurma üretim tesislerine teknik gezi düzenlenerek, tesiste üretim aşamaları uzmanlar tarafından anlatıldı.

Kampın üçüncü gününde, İlimizde Kırsal yörelerin tanıtımı amacıyla Keles İlçesi Gököz köyünde bulunan, Gököz Natural park turizm tesisi  ziyaret edilerek Kırsal Turizm konusunda bilgiler aktarıldı ve  kamp programı sona erdi.