T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

​ 8.Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi Açıldı

Yayın Tarihi : 6.6.2017


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen 8. "Tarım ve İnsan" temalı ulusal fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan eserler Bursa Carrefour AVM' de düzenlenen açılış ile sergilenmeye başlandı. 

Bursa Vali Yardımcısı Abidin ÜNSAL, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer CEYLAN ve   Şube Müdürlerinin katıldığı tören ile açılan sergi, Bursa Carrefour AVM 1. katta 05-09 Haziran  tarihleri arasında açık kalacak ve 10.00-22.00 saatleri arasında gezilebilecek.

Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması'nda tarım, hayvancılık, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, tarım ürünlerinin işlenmesi, çiftçi, üretici, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyeti konu alan fotoğraflar yer aldı. Toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesini amaçlayan yarışma 6 kategoride gerçekleştirildi. Tarım ve İnsan Fotoğraf yarışması Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca ilk kez 2009 yılında düzenlenmeye başlanmış olup ,yarışmaya katılan derece ve sergilemeye değer görülen eserler yıl boyunca İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerince farklı illerde sergilenmekte, ülkemizin sosyolojik zenginliği ile birlikte, farklı bölgelerin üretim desenlerini de görme imkanı sunmaktadır.

Bursa Carrefour AVM 1. katta 05-09 Haziran tarihleri arasında açık kalacak sergide, kategorilerinde derece ve sergilemeye hak kazanmış 60 eser sanatseverlerle buluşacak.