T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

​ Osmangazi Nilüfer ve Yıldırım İlçe Müdürlüklerine Gıda Denetim Hizmetlerinde kullanılmak üzere araçları teslim edildi.

Yayın Tarihi : 12.10.2017

Gıdaların güvenli ve kaliteli olarak tüketiciye ulaştırılmasını sağlamak amacıyla Müdürlüğümüzce yapılan denetimler sırasında, alınan numunelerin bazıları için, özellikle et ve et ürünleri ve süt ve süt ürünleri dondurulmuş ürünler ve yemek numuneleri için laboratuvara ulaştırılana kadar geçen zaman içerisinde, soğuk zincirin kırılmaması gerekmektedir. Bu nedenle soğutmalı araçlara denetimin bir parçası olarak ihtiyaç duyulmaktadır.

Gıda Denetim hizmetlerinin daha hızlı ve güvenilir bir şekilde cevap verebilmek amacıyla Osmangazi, Nilüfer ve Yıldırım İlçe Müdürlüklerine soğutmalı gıda denetim hizmet araçları düzenlenen törenle teslim edildi. Törene, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer CEYLAN, İl Müdür Yardımcıları Mehmet Akif ŞENYÜREK, İdari ve Mali İşler Şube Müdürü Mahmut ASYA ile çalışanlar katıldı.

Araçların İlçe  Müdürlükleri  için hayırlı olmasını dileyen CEYLAN , " İlçelerimize teslim ettiğimiz bu araçlar  ile hizmet kalitemizi daha da artırmayı hedefliyoruz. " dedi.

Araç anahtarları ilgili birimlere İl Müdürümüz tarafından teslim edilerek tören sona erdi.